Aleksandra Ristić, mecosopran i Ingrid Janković, klavir

Utorak 13. maj 2014. 20h

Aleksandra Ristić, mecosopran

Ingrid Janković, klavir

P. Konjović – Knez od Zete, monolog Anđe ”Ej, pusto more”

D. di Sarno – Balkanska carica, arija Danice”U dalekom Drenopolju”

P. Konjović – Koštana, Pesma Koštane”Dude, mori, Dude”

S. Binički – Na uranku, arija Stanke”Tamo za tom gorom”

J. Gotovac – Ero s`onoga svijeta, arija Đule”Djula pred kućom sjedila”

F. Cilea – Adriana Lekuvrer, arija Adriane”Ecco: respiro appena…”

G. Puccini – Toska, arija Toske”Vissi d’arte”

P. Mascagni – Kavaleria Rustikana, arija Santuce”Voi lo sapete,o mamma”

G. Verdi – Bal pod maskama, arija Amelije”Morro, ma prima ingrazia”

G. Verdi – Aida, arija Aide”Ritorna vincitor”

G. Verdi – Moć sudbine, arija Leonore”Pace, mio Dio”

G. Gershwin – Porgi i Bes, Summertime

A. L. Weber – Mačke, Memory

A. L. Weber – Fantom iz opere, Think of me

1459975_1420548678175828_356875708_nAleksandra Ristić – mezzosopran, diplomirala je i magistrirala na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Irine Arsikin. Dobitnik je mnogih nagrada na republičkim i saveznim takmičenjima mladih operskih umetnika. Solo resitalima predstavila se brojnoj publici širom Srbije i Crnoj Gore, u Sloveniji, Makedoniji, Italiji, Velikoj Britaniji, Grčkoj, Austriji, Švajcarskoj i Mađarskoj. Nastupala je u više navrata sa Simfonijskim orkestrom Vojske Srbije “Stanislav Binički” iz Beograda, niškim Simfonijskim orkestrom, gudačima Svetog Đorđa, orkestrom Constantinus i Simfonijskim Orkestrom Fakulteta Umetnosti Niš, a ostvarila je i veliki broj nastupa sa raznim gudačkim kvartetima, Niškim duvačkim kvintetom i Libero sekstetom. Učestvovala je u etno projektu “Balkan 2000” kompozitora Aleksandra Sanje Ilića, sa kojim već više godina uspešno sarađuje. Značajan nastup Aleksandra je zabeležila na “Danima srpske kulture” u Bernu u Švajcarskoj, gde je proglašena “za najboljeg predstavnika srpske kulture”. Snimala je numere za pozorišne predstave u Narodnom Pozorištu u Beogradu, Narodnom Pozorištu u Nišu i Niškom Lutkarskom pozorištu. Napravila je snimke za Radio Televiziju Srbije, Radio Beograd 202, Radio Novi Sad i Radio Niš. Od 2003.god. članica je tria ANIMA koji je za kratko vreme postigao veliki uspeh u zemlji i inostranstvu. Ulogom Rozalinde u Strausovoj opereti” Slepi mis” u sezoni 2013/14 dala je svoj doprinos obnovi operske scene u Nisu.  Alekandra Ristić je vanredni profesor i šef katedre za solo pevanje Fakulteta umetnosti u Nišu.

Ingrid Janković-klavir, rođena je u Zrenjaninu, gde završava osnovno i srednje muzičko obrazovanje. Diplomirala je na FMU u Beoradu, u klasi prof. Zorice Dimitrijević-Stošić.Specijalisticke studije iz oblasti Kamerne muzike završava u Nišu. Tokom školovanja učestvovala je na mnogim takmičenjima i osvajala prestižne nagrade. Znanje nadograđuje i uz druge eminentne profesore kao što su Dorian Leljak, Kemal Gekić, Irina Skerl, Arbo Valdma. Svoj pedagoški i korepetitorski rad započinje u Zrenjaninu. Kao član  Libero seksteta nastupila je na NIMUS-u,i u galeriji SANU u Beogradu. Nastupa u Galeriji Artget K.C. Beograda, koncertnoj dvorani Banski dvor u Banja Luci, i  u sali FU u Nišu, u ulozi korepetitora i soliste . Sa kolegama i studentima ostvaruje veliki broj koncerata.  Kao umetnički saradnik deo je projekta operskog studija i korepetira Glukovu operu “Orfej i Euridika” koja se uspešno izvodi širom Srbije. Od 2011.god. je član trija Anima sa kojim ostvaruje uspešne koncerte u Pirotu,Banja Luci i Budimpešti. Radi na FU u Nišu u zvanju Višeg umetničkog saradnika na katedri za Solo pevanje.