Aleksa Stojadinović, klarinet i Milica Micić, klavir

Allegretto grazioso

Vivace

Biografije

Aleksa Stojadinović rođen 23.5.1993 godine u Beogradu.Završio Srednju muzičku školu ,,Stanislav Binički”u Leskovcu u klasi profesora Dejana Veljkovića.Trenutno je student druge godine Fakulteta umetnosti u Nišu na odseku za klarinet u klasi profesora spec. Miloša Mijatovića.Učestvovao je na mnogim takmičenjima gde osvaja prve nagrade.Već šest godina pohađa kurseve Veljka Klenkovskog koji se održavaju u Tivtu gde nastupa sa  kamernim orkestrom duvača gde se premijerno izvodi moderno delo Nine Perović “Neki Ljudi”. Školske 2013. godine održao je dva solistička koncerta u Nišu. Iste godine osvaja prvu nagradu na takmičenju “Davorin Jenko” u Beogradu.

Mr Milica Micić (1981), prva generacija polaznika nulte godine Akademije umetnosti u Novom Sadu. Diplomirala na odseku Klavir 2002., a magistrirala 2005., u klasi prof. Dejana Sinadinovića, na FMU u Beogradu. Nastupala je na koncertima, festivalima, tribinama i takmičenjima kao solista ili kamerni muzičar. Neka od značajnijih takmičenja u inostranstvu su: San Bartolomeo (1995 – prva nagrada) i Monkalijeri (1998 – druga nagrada, prva nije dodeljena) u Italiji; takmičenje za savremenu muziku u Krakovu – Poljska (2001) Krzysztof Penderecki – nagrada za najbolje izvođenje savremenog dela; na Kritu, u Grčkoj, 2006. godine osvojila je treću nagradu u kategoriji klavirski duo. Više puta bila je laureat na republičkim i saveznim takmičenjima kao solista, u klavirskom duu i klavirskom triju. Sarađivala, kao solista ili član orkestra, sa beogradskom Filharmonijom, niškim Simfonijskim orkestrom, RTS orkestrom, skopskom Filharmonijom mladih. Ima veliko iskustvo kao kamerni muzičar, a svirala je i u ansamblima, sa grupom udaraljki, duvačima i u različitim kombinacijama. Posebnu naklonost ispoljava ka savremenom stvaralaštvu i novim muzičkim pravcima, ali i aranžiranju, i komponovanju. Od 2002 – 2007. angažovana kao klavirski saradnik u muzičkoj školi Kornelije Stanković u Beogradu. Na Fakultetu Umetnosti u Nišu radi od 2007. godine, a od 2011. je viši umetnički saradnik na Katedri za duvače.