Branka Baroš, violina i Senka Simonović, klavir

N. Paganini – Caprice XX

H. Wieniawski – Koncert za violinu i orkestar br.2, d-moll, I stav

C. Saint-Saëns – Introduction et Rondo capricioso

Branka BarosBranka Baroš (1996), završila srednju muzičku školu “Mokranjac’’ (2015) u klasi prof. Nenada Mendelsona. Trenutno je student II godine Fakulteta umetnosti u Nišu u klasi prof. dr Mine Mendelson. Dobitnik je mnogobrojnih nagrada na takmičenjima od kojih se izdvajaju: I nagrada na Republičkom takmičenju UMBPS (2015), I nagrada na takmičenju gudača “Dušan Protić” (2015) i nagrada “Marija Petrović i Janko Ristić” za najboljeg učenika gudačkog odseka muzičke škole “Mokranjac” (2015). BIla je član filharmonije mladih “Borislav Pašćan” i koncertmajstor kamernog orkestra “Mokranjac” sa kojim je kao solista nasputala u Zadužbini Ilije M. Kolarca i Domu Vojske u Beogradu. Usavršavala se na violinskim kursevima kod prof.Victor Correa-Cruz, Marka Josifoskog, Tatjane Balašove…

DSC_5981Senka Simonović (1984), diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 2007. godine, u klasi prof. Svetlane Bogino. Usavršavala se dve godine u Parizu kod eminentog profesora i pijaniste Eugena Inđića. Trenutno je student doktorskih umetničkih studija klavira na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi red. prof. Biljane Gorunović. Usavršavala se na majstorskim kursevima eminentnih pijanista i pedagoga V. Krajnjeva, M. Voskresenskog, D. Baškirova, D. Aleksejeva, S. Počekina, F. Gotliba, K. Bogina i V. Ogarkova. Dobitnik je brojih republičkih i međunarodnih nagrada, kako solo tako i u disciplini klavirki duo, od kojih se izdvaja 1. nagrada na pijanističkom konkursu EPTA posvećenom delima Skrjabina i Bartoka (Beograd, 2005.). Osim brojnih koncerata u prestižnim dvoranama u zemlji nastupala je i u Crnoj Gori (Kotor), Italiji (Kjođa, Atri) i Francuskoj (Nica, Pariz). Kao učesnik Nacionalne koncertne sezone 2008/2009. održala je niz koncerata u Nišu, Kruševcu, Vranju, Leskovcu i Kraljevu. Kao solista nastupala je sa Niškim simfonijskim orkestrom i dirigentom dr Suzanom Kostić. Trenutno je zaposlena kao viši umetnički saradnik na Katedri za gudačke instrumente Fakulteta umetnosti u Nišu.