Dušan Đorđević, gitara i Miloš Vuković, gitara

M. Llobet (Folia) – Variaciones sobre un tema de Sor, Op.15
M. De Falla (Emilio Puhol) – Chanson du feu follet
M. Giuliani – Le Rossiniane Op.119 No.1
H. V. Lobos – Douze Ètudes, Ètude No.12 (Ànime)
Miloš Vuković, gitara

11406110_500261350123124_3494015124226044598_oDušan Đorđević, rođen je u Leskovcu 22.12.1993, godine. Svoje osnovno muzičko obrazovanje započinje u muzičkoj školi “Stanislav Binički”. Srednju muzičku školu završava 2012. godine, u klasi profesora Milana Pešića, i iste godine upisuje Fakultet umetnosti u Nišu, u klasi profesorke Vesne Petković. U toku svog školovanja usavršavao se na majstorskim kursevima kod priznatih srpskih i svetskih gitarista: Jose Antonio Clemente Bulhal (Španija), Vesna Petković (Srbija), Dušan Bogdanović (Srbija/SAD), Marko Tamayo (Kuba), Miloš Janjić (Srbija), Jorge Caballero (Peru) itd.U toku svog školovanja osvaja mnogobrojne nagrade na međunarodnim takmičenjima kako u solo, tako i u kategorijama za kamernu muziku (Duo gitara sa  Nikolom Đorđevićem): International Competiton for Classical Guitar “Acad. Marin Golemnov”, Ćustendil, Bugarska 2012 – II nagrada u studentskoj kategoriji za kamernu muziku, Naissus Guitar Festival, Niš 2012 – I nagrada, solo kategorija, XV Guitar Art Festival 2014 – III Nagrada, kategorija za kamernu muziku, XI Naissus Guitar Festival, Niš 2015 – I nagrada, solo kategorija. Kao izvodjač učestvovao je u snimanjima: prvog i drugog diskografskog izdanja Fakulteta umetnosti Nišu, snimanju oratorijuma “Na raskršću” Bratislava Zlatkovića, za naratora, soliste, hor i simfonijski orkestar (sala Kolaračevog narodnog univerziteta, hor i orkestar RTS-a, dirigent Stanko Jovanović) i CD-a “Vergul Art” profesora Bratislava Zlatkovića.

.

MilosMiloš Vuković (1996.) gitaru počinje da svira u svojoj desetoj godini kod profesora Miloša Adžića. Srednju Muzičku Školu “Dr Vojislav Vučković” završio je u Beogradu u klasi profesorke Milkice Ponjavić. Trenutno je student II godine na Fakuletetu Umetnosti u Nišu (studijski program – gitara) u klasi profesorke Vesne Petković. Dobitnik je preko trideset prvih i drugih nagrada na republičkim i međunarodnim takmičenjima, među kojima su: I nagrada na Republičkom takmičenju u Beogradu 2014., II nagrada (prva nije dodeljena) na Tremolo festivalu u Skopju 2014.g., IV mesto u finalu GuitarArt Festivala u Beogradu 2015., Laureat na Međunarodnom festivalu u Leskovcu 2015.g.; Laureat ukupnog festivala tzv. “Velika nagrada” u Bugarskoj 2016.g. u Ćustendilu, na međunarodnom takmičenju mladih gitarista “Akad. Marin Goleminov”, Laureat “Naissus Guitar Festivala u Nišu” 2016.g., II mesto u Finalu na “Guitart-Festu Sarajevo East” 2016.g. Usavršavao se na majstorskim radionicama kod vodećih svetskih gitarista, kompozitora i pedagoga kao što su: Jeremy Jouve (Francuska), Eduardo Fernandez (Urugvaj), Vojislav Ivanović, Predrag Stanković (BiH), Nikita Koshkin (Rusija), Petar Janković (Srbija/SAD), Kyuhee Park (Južna Koreja), Sabrina Vlaškalić, Srđan Tošić, Zoran Krajišnik, Aleksandra Lazarević, Vera Ogrizović, Darko Karajić (Srbija)…