Utorak, 15. novembar 2016. 19h

19h – Svečano otvaranje izložbe /  20h – Koncert

Srpska moderna umetnost kroz prizmu godišnjice Miloja Milojevića i Save Šumanovića

Projekat se realizuje uz podršku SOKOJ-a i uz saradnju sa Galerijom „Sava Sumanović“ iz Šida

IZLOŽBA

Svečano otvaranje biografske izložbe Miloja Milojevića i Save Šumanovića

KONCERT

Miloje Milojević

Četiri komada za klavir op.23
Marija Dinov Vasić, klavir

Molitva majke Jugovica zvezdi Danici
Saša Arsenkov, tenor

Jesenja elegija
Saša Arsenkov, tenor

Legenda o Jefimiji
Aleksandar Jakovljević, violončelo

Noć
Mešoviti hor Fakulteta umetnosti u Nišu
Ivana Mirović, dirigent

Neznani grob ,kraj puta u planini
Dimitrije Mandić, violina
Bojan Mladenović, klavir

Japan
Aleksandra Ristić, sopran
Ingrid Janković, klavir

Pesma orla
Aleksandra Ristić, sopran
Ingrid Janković, klavir

Muha i komarac
Mešoviti hor Fakulteta umetnosti u Nišu
Ivana Mirović, dirigent

PROJEKCIJA FILMA

Dokumentaciono-igrani film o Savi Šumanoviću “Slikar i beračica grožđa Nikole Lorencina”

O PROJEKTU

Godina 2016. je izuzetno značajna zbog posebne prilike u kojoj  se slavi moderna srpska umetnost, kroz stvaralaštvo srpskih velikana u oblasti muzičke i likovne umetnosti. To je godina u kojoj se navršava 70 godina od smrti kompozitora i pedagoga Miloja Milojevića i 120 godina od rođenja likovnog umetnika Save Šumanovića. Fakultet umetnosti u Nišu, kao obrazovno-umetnička i naučna institucija u kojoj se obrazuju budući umetnici iz oblasti muzičkih, likovnih i primenjenih umetnosti kroz realizaciju ovog projekta Srpska moderna umetnost kroz prizmu godišnjice Miloja Milojevića i Save Šumanovića pruža značajan doprinos u obeležavanju godišnjica srpskih umetnika. U tom cilјu realizovana je biografska izložba umetnika, koncertna aktivnost u kojoj učestvovuju nastavnici, saradnici i studenti Fakulteta umetnosti kroz izvođenje dela Miloja Milojevića, kao i projekcija dokumentaciono-igranog filma Slikar i beračica grožđa Nikole Lorencina o Savi Šumanoviću. Projekat se realizuje uz podršku SOKOJ-a i uz saradnju  Galerije slika „Sava Šumanović“ iz Šida.