Jelena Jakovljević, flauta i Senka Simonović, klavir

Koncertno – izložbeni prostor FU, Knjaževačka 2a

Jelena Jakovljević, flauta

Senka Simonović, klavir

F. Schubert – Introduction und Variationen, on theme “Trockne Blume” ( Shone Mullerin). D.802 No.07 Op.160 e-moll

J. a Demersemann – Solo de concert for flute and piano. op.82, no.06.

Maestozo Marciale

Schansone Napolitane

Saltarelo

K. Reinecke – Sonata “Undine” op.167, e-minore

Intermezzo allegretto vivace

Piu lento quasi Andante

Andante tranquillo

Finale allegro Molto

Jelena Jakovljević, flauta (1983, Niš)

DSC_0009Nižu i srednju muzičku školu završava u rodnom gradu u klasi prof. Slavice Jovanović. Studije Flaute upisuje i završava u klasi prof. Ljubiše Jovanovića 2007. god na FMU u Beogradu a potom upisuje specijalističke studije u klasi istog profesora i stiče diplomu specijalizacije 2009. na Fakultetu Umetnosti u Nišu. 2008. godine FMU u Beogradu joj dodeljuje nagradu iz Fonda Jakov Srejović kao najbolje diplomiranom studentu svoje generacije. Solistički se predstavila u svim gradovima širom naše zemlje, najznačajniji su bili koncerti u okviru Nacionalne koncerte sezone 2008. sa pijanistom Stevanom Spalevićem, izvodeći dela K.Rajnekea i F.Pulanka. Tri pune koncertne sezone je bila aktivni član NSO na mestu prve Flaute i sarađivala sa dirigentima kao što su: Dejan Savić, Bojan Suđić, Azis Sadiković, Srboljub Dinić, Vesna Šouc i mnogi drugi. Nakon toga nastavlja saradnju na istom mestu kao honorarni izvodjač. Solistički se predstavila više puta ,u pratnji NSO, izvodeći koncerte Emanulea Baha, Štamica, Hajdna, Mocarta. Bila je aktivni polaznik materklasova najeminentnijih umetnika današnjice kao što su: Orel Nikole, Emanuel Pai, Irena Grafenauer, Mišel Kofler, Gunila fon Bar, Asa Kahenberg, Mišel Debost, Silvija Karedu, Gouliang Han, Feliks Rengli, Mate Bekavac, Dejan Gavrić, Ana Bogdanović, Marina Nenadović, Ljubiša Jovanović. Od 2008. godine je angažovana kao stručni saradnik na katedri za gudačke i duvačke instrumente na Fakultetu Umetnosti u Nišu, 2009. god napreduje u zvanje asistenta na glavnom predmetu – Flauta, na istoj katedri, gde je i dalje aktivna. Trenutno je student II godine Doktorskih akademskih studija na FMU u Beogradu u klasi prof Ljubiše Jovanovića.

Senka Simonović (1984)

DSC_4548Diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, 2007. godine, u klasi prof. Svetlane Bogino. Usavršavala se dve godine u Parizu kod eminentog profesora i pijaniste Eugena Inđića. Trenutno je student specijalističkih akademskih studija na Fakultetu umetnosti u Nišu, u klasi prof. Aleksandra Serdara. Dobitnik je brojih republičkih i međunarodnih nagrada, kako solo tako i u disciplini klavirki duo, od kojih se izdvaja 1. nagrada na pijanističkom konkursu EPTA posvećenom delima Skrjabina i Bartoka (Beograd, 2005.). Usavršavala se na majstorskim kursevima eminentnih pijanista i pedagoga V. Krajnjeva, M. Voskresenskog, D. Baškirova, D. Aleksejeva, S. Počekina, F. Gotliba, K. Bogina i V. Ogarkova. Kao učesnik Nacionalne koncertne sezone 2008/2009. održala je niz koncerata u Nišu, Kruševcu, Vranju, Leskovcu i Kraljevu. Osim brojnih koncerata u prestižnim dvoranama u zemlji nastupala je i u C.Gori (Kotor), Italiji (Kjođa, Atri) i Francuskoj (Nica, Pariz). Trenutno je zaposlena kao umetnički saradnik na Katedri za gudačke instrumente Fakulteta umetnosti u Nišu.