Koncert i izložba studenata Fakulteta umetnosti

6b

Utorak, 28. novembar 2017. 20h
Koncertno-izložbeni prostor FU, Knjaževačka 2a

Izložba i koncert u okviru proslave 15 godina postojanja i rada Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu

 

Izložba i koncert studenata Fakulteta umetnosti

 

Detaljnije o izložbi na sajtu Izložbene sezone FU.

 

 

PROGRAM

 

G. P. Telemann - Sonata a-moll – I i II stav
Kamerni trio
Marinko Andreić, violina
Aleksandra Trifunović, kontrabas
Andrija Đorđević, gitara
klasa: Ivan Jelić

 

S. Rachmaninoff – Vokalise op.34, br.14
Nađa Staničić, kontrabas
II godina, klasa: mr Ljubinko Lazić
Senka Simonović, klavirska saradnja

 

O. Messiaen – Prelid br.1 La colombe (golubica)
Vera Radisavlјević, klavir
Master akademske studije, klasa: Stevan Spalević

 

V. Volton – Koncert za violu i orkestar, I stav – Andante comodo
Đorđe Milovanović, viola
Master akademske studije, klasa: mr Vesna Rilak Stanimirović
Bojan Mladenović, klavirska saradnja

 

H. Sutermeister – Kapričo za solo klarinet in A
Denis Džaferi, klarinet
II godina, klasa: Miloš Mijatović

 

R. Wagner – “Valkira” arija Zigmunda – “Siegmunds Liebeslied”
Stefan Simonović, tenor
Master akademske studije, klasa: mr Aleksandra Ristić
Ingrid Janković, klavirska saradnja

 

C. Chaminade – Concertino za flautu i klavir D dur op.107
Nina Lazović, flauta
I godina, klasa: Jelena Jakovljević
Nikola Cvetković, klavirska saradnja

 

H. Purcell - Sound the trumpet
H. Purcell – Shepherd, shepherd
Trio “Efecto”
Jelena Stojilović, sopran
Stefan Simonović, tenor
Aleksandra Kostov, klavir
klasa: Ana Veličković-Igić

 

H. Vjenjavski – Poloneza D dur
Luka Ilić, violina
II godina, klasa: mr Marija Rajković
Bojan Mladenović, klavirska saradnja

 

A. Khachaturian – Valse from Masquerade
Duo klavira
Katarina Mančić
Nikola Stanković
klasa mr Dragana Đorđević

 

A. Kusjakov – Likovi odlazećeg vremena
Dušan Čeganjac, harmonika
II godina, klasa: mr Milјan Bjeletić

 

F. Tarega – Fantazija na teme iz Traviate
Miloš Vuković, gitara
III godina, klasa: mr Vesna Petković

  

P. Radisavlјević – Zaklјučane sreće Aokigahare iz ciklusa „Lutke od krvi“
Dejana Radanović, harmonika
II godina, klasa: Nikola Peković

 

B. Zlatković – Night in Palilula
Duo gitara
Miloš Vuković
Stefan Milenković
Klasa: Bratislav Zlatković

 

G. Sviridov - Maritana
Marko Ignjatović, bariton
IV godina, klasa: mr Saša Arsenkov
Ingrid Janković, klavirska saradnja

 

O. Taktakišvili – Sonata za flautu i klavir, I stav – Allegro Cantabile
Kristina Krsmanović, flauta
IV godina, klasa: mr Anđela Bratić
Nikola Cvetković, klavirska saradnja