Marija Đorđević, sopran i Ingrid Janković, klavir

Marija Đorđević, sopran
Ingrid Janković, klavir

A. Dvorák
Arija Rusalke iz opere “Rusalka”

P. I. Tchaikovsky
Arija Tatjane iz opere “Evgenije Onjegin”

P. I. Tchaikovsky
Arija Iolante iz opere “Iolanta”

F. Cilea
“Ecco respiro appena” Adirana Lecouvreur

P. Mascagni
Arija Santuzze iz opere “Cavalleria Rusticana”

G. Puccini
Arija Liù “Tu che di gel sei cinta” iz opere “Turandot”

G. Puccini
Arija Mimi “Donde lieta usci” iz opere “La Bohème”

“Senza mamma” Suor Angelica

F. Lehàr
Arija Giuditte “Meine Lippen, sie küssen so heiß” iz opere “Giuditta”

E. Kalman
Arija Sylve “THE GIPSY PRINCESS”

Marija Đorđević, sopran

Marija 2Rođena u Leskovcu 1990. godine gde završava niže škole za klavir i solo pevanje, kao i srednju školu, teoretski odsek, sve u muzičkoj školi “Stanislav Binički”. Nakon toga upisuje Fakultet Umetnosti u Nišu, gde na odseku za solo pevanje, diplomira i masterira u klasi prof. mr Aleksandre Ristić. Učesnik je mnogobrojnih kulturnih manifestacija i koncerata, kako pod okriljem fakulteta, tako i drugih institucija od kulturnog značaja. Dobitnik je nagrada i priznanja na domaćim i inostranim takmičenjima solo pevača. Pohadjala je majstorske kurseve eminentnih pedagoga, Radmile Bakočević, Zorana Todorovića i Ljudmile Gros Popović. Ostvaruje saradnju sa dirigentima, prof. dr Suzanom Kostić, mr Dejanom Savićem , prof. dr Milenom Injac, mr Ivanom Mirović , mr Miroslavom Ivankovićem. Od brojnih nastupa, posebno izdvaja saradnju sa duom “Timeline”, koji čine Boris Bunjac, marimba i Nikola Radan, flauta. U novoobnovljenoj niškoj operi, u opereti “Slepi Miš”, tumači ulogu grofa Orlofskog.

Ingrid Janković, klavir

Diplomirala je na FMU u Beogradu, klasi prof. Zorice Dimitrijevic-Stošić. Tokom školovanja učestvovala je na mnogim takmučenjima i osvajala prestižne nagrade. Znanje nadograđuje i uz druge eminentne profesore kao što su Dorian Leljak, Kemal Gekic, Irina Skerl, Arbo Valdma. Svoj pedagoški i korepetitorski rad zapičinje u Zrenjaninu. Sa kolegama i studentima ostvaruje veliki broj koncerata. Nastupala je na NIMUS-u, Kolarčevoj zadužbini i galeriji SANU u Beogradu, Galeriji Artget K.C.Beograda, koncertnoj dvorani Banski dvor u Banja Luci i u koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta umetnosti u Nišu. Kao umetnički saradnik deo je projekta obnove operske scene u Nišu. Od 2011.god. je član trija Anima sa kojim ostvaruje uspešne koncerte u zemlji i inostranstv ( Mađarska, Francuska, Češka, Bosna i Hercegovina). Ingrid Janković je klavirski saradnik na Katedri za Solo pevanje Fakulteta umetnosti u Nišu.