Milena Ilić, klavir i Anđela Stanković, klavir

Anđela Stanković, klavir

F. Mendelsohn – Ozbiljne varijacije op.54
Milena Ilić, klavir

IMG-20170927-WA0005Milena Ilić (1994), nižu i srednju muzičku  školu završila je u Kruševcu,u klasi profesora Milice Simović. Usavršavala se na majstorskom kursu kod pijanistkinje Yasuyo Yano, profesora na Muzičkoj akademiji u Lucernu, Švajcarska. Kao solista i kamerni izvođač nastupala je u Kruševcu, Nišu i Leskovcu. Dobitnik je velikog broja nagrada priznanja , a od 2016-2017. godine postaje stipendista Fonda za mlade talente Republike Srbije –  Dositeja, čiji je osnivač Ministarstvo omladine i sporta. Bila je i stipendista Fonda za podsticanje razvoja mladih  talenata grada Kruševca. Nјena koncertna delatnost obuhvata solističke nastupe, klavirsku saradnju i nastupe kamerne muzike. Trenutno je student  IV godine osnovnih akademskih studija Fakulteta umetnosti u Nišu u klasi prrof. mr Jovanke Aranđelović, takođe radi kao profesor klavira u muzičkoj školi u Kruševcu.

AndjelaAnđela Stanković, nižu muzičku školu završila je u Prokuplju, u klasi profesora Vladimira Drobnjaka, a srednju muzičku školu u Nišu kao učenik generacije, u klasi prof. Nataše Petrović. Svoje muzičke početke obeležila je nastupima na dečjim festivalima širom zemlje, od kojih je i dečji festival “Neka ljubav vlada Srbijom” u Beogradu. Učestvovala je i osvajala nagrade  na brojnim takmičenjima i festivalima u zemlji i inostranstvu: U Beogradu, Nišu, Vranju, Kovačici, Kragujevcu, Kruševcu, Šapcu, Herceg Novom, Banja Luci, Bijeljini, Kavadarcima, Kavarni, itd… Značajan uspeh  predstavlja i II nagrada na takmičenju mladih pijanista U Barleti (Italija). Lauret je kategorije takmičenja kamerne muzike u Kavadarcima i Na takmičenju Mladih pijanista u Nišu u kategoriji klavirski duo. Dobitnik je prve i specijalne nagrade na takmičenju “Donne in musica” u Kragujevcu za izvođenje kompozicije “Tajni strah” sa kvartetom “Belcanto” maja 2015.godine. Ove godine je kao član tria “Eho” dobitnik takođe prve nagrade na takmičenju “Bruna Špiler” u Herceg Novom. Usavršavala se kod brojnih pedagoga, kao što su Boris Kraljević, Jurij Kot, Đorđe Milojković, Aleksandra Pavlović, Miša Dacić i dr. Pohađala je kurseve barokne muzike. Dobitnik je stipendije opštine Prokuplje, republičke stipendije i stipendije “Dositeja”. Nastupila je kao solista sa Niškim simfonijskim orkestrom, pod upravom dirigenta mr Zorana Stanisavljevića. Trenutno je na završnoj godini osnovnih akademskih studija, u klasi prof.Jovanke  Aranđelović.