Mina Mendelsson, violina Bojan Mladenović, klavir

Johannes Brahms – Sonata za violinu i klavir A-dur, op. 100

I Allegro amabile

II Andante tranquillo – Vivace – Andante – Vivace di più – Andante – Vivace

III Allegretto grazioso (quasi andante)

Robert Schumann – Sonata za violinu i klavir a-moll, op. 105

I Mit leidenschaftlichem Ausdruck

II Allegretto

III Lebhaft

Camile Saint-Saens – Sonata za violinu i klavir d-moll, op. 75

I Allegro agitato – Adagio

II Allegretto moderato – Allegro molto

Mina-Mendelson-e1355003427215Mr Mina Mendelson (1978, Beograd)

Diplomirala na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Fern Rašković 2000., magistrirala 2003., a trenutno je student završne godine doktorskih studija violine. Dobitnik je velikog broja nagrada na republičkim, saveznim i međunarodnim takmičenjima. Održala je veliki broj resitala u reprezentativnim salama širom Srbije. Nastupala kao solista sa BGO Dušan Skovran, Kamernim ansamblom Mokranjac i sa Gudačima Svetog Đorđa, a kao član istoimenog gudačkog kvarteta učestvovala na majstorskom kursu u Londonu, u klasi prof. D. Takenoa. Kao stipendista Vlade Kraljevine Norveške usavršavala se na Univerzitetu u Kristijansandu kod prof. S. Grolmus i prof. S. Baradua, kao i na majstorskom kursu violiniste S. Krstića u Kotoru 2003. godine. Od 2002. angažovana je kao zamenik koncert-majstora u BGO Dušan Skovran. Nastupala je na BEMUS-u, NOMUS-u, Ohridskom letu, Festivalima u Sofiji, Bodrumu i Sapanci, Kalemegdanski sutoni, Umetnost protiv rata, a snimala je za Radio i TV Beograd. Paralelno sa solističkom i kamernom koncertnom aktivnošću bavi se i pedagogijom, 2002/2003. profesor violine MŠ Mokranjac u Požarevcu. Na Fakultetu umetnosti u Nišu radi od 2003. godine. Trenutno je docent na Katedri za gudačke instrumente.

Bojan-Mladenovic-719x1024Bojan Mladenović (1983, Niš)

Diplomirao 2007. na Odseku za klavir Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Lidije Stanković. U toku studija pohađao i medijske predmete na FMU u Beogradu. Stručno se usavršavao na kursevima A. Valdme, K. Gekića i J. Kota. Trenutno je student doktorskih studija klavira na FU u Nišu u klasi prof. mr Dragoslava Aćimovića. Ostvario je trajne snimke za Radio Beograd i za FMU Beograd. Osvojio je brojne nagrade na takmičenjima u zemlji i inostranstvu, od kojih se izdvajaju: I nagrada na međunarodnom takmičenju Pietra Ligure (Italija, 2000.g.) i III nagrada na IV EPTA pijanističkom takmičenju posvećenom delima Bele Bartoka (Beograd, 2005.g.). Od oktobra 2007. radi na FU u Nišu, kao umetnički saradnik za gudače. Njegova intenzivna umetnička delatnost ogleda se u veoma čestim javnim nastupima, kako solističkim, tako i u saradnji sa kolegama i studentima, a član je i kamernih ansambala i orkestara. Nastupao je sa Niškim simfonijskim orkestrom i orkestrom Imperio kao solista, kamernim orkestrom Constantinus, trijom Constantinus, trijom Anima, trijom Niški virtuozi. Osim brojnih koncerata u prestižnim koncertnim dvoranama u zemlji nastupao je i u Italiji, Sloveniji i Makedoniji. Učestvovao je na muzičkim festivalima NIMUS, Nishville, Spectrum (Slovenija), ArtLink festival mladih talenata, a svirao je i na pet koncerata u okviru projekta Nacionalna koncertna sezona.