Nagrađeni 2013.

7

Ponedeljak 23. decembar 2013. 20h

Koncertno – izložbeni prostor FU, Knjaževačka 2a

 

Nagrađeni 2013.

Revijalni koncert i multimedijalna prezentacija studenata FU u Nišu koji su tokom 2013. godine osvajali nagrade i priznanja na takmičenjima u zemlji i inostranstvu

 

 

PROGRAM

 

 

JELENA STOJILOVIĆ
I godina OAS* na odseku za solo pevanje, u klasi mr Katarine Simonović – Ivanković
III nagrada -  Treće takmičenje solo pevača “Srpska solo pesma” Mladenovac 2013

M. Prebanda – Mila nane – Klavirska saradnja: Ana Aćimović

 

 

ALEKSANDAR KNEŽEVIĆ
I godina OAS na studijskom programu Harmonika, u klasi mr Dejana Živkovića
I nagrada – Međunarodno takmičenje harmonikaša u Loznici

A. Nagajev – Sonata br 1, I stav

 

 

STEFAN SIMONOVIĆ
I godina OAS na odseku za solo pevanje, u klasi mr Aleksandre Ristić
III nagrada -  Treće takmičenje solo pevača “Srpska solo pesma” Mladenovac 2013.

S. Donaudy – O del mio amato ben

 

 

NATASA PETROVIĆ
IV godina OAS na studijskom programu Viola, u klasi mr Vesne Rilak – Stanimirović
I nagrada – VI međunarodno takmičenje gudača, Niš
I nagrada – XI Međunarodno takmičenje gudača Stringfest 2013 u Sremskoj Mitrovici

J. S. Bach – Svita br 5 – Prelude

 

 

BRANA BAJOVIĆ
III godina OAS na odseku za solo pevanje, u klasi mr Aleksandre Ristić
III nagrada -  Treće takmičenje solo pevača “Srpska solo pesma” Mladenovac 2013.

V. Bellini - Arija Julije – “Oh! quante volte” (“I Capuleti e i Montecchi”)

 

 

PREDRAG RADISAVLJEVIĆ
I godina OAS na studijskom programu Harmonika, u klasi mr Miljana Bjeletića
I nagrada – Internacionalno takmičenje “Akordeon Art” u Istočnom Sarajevu

J. S. Bach – Francuska uvertira (sarabanda i eho)

 

 

NIKOLA MIKIĆ
IV godina OAS na odseku za solo pevanje,u klasi mr Katarine Simonović – Ivanković
III nagrada -  Treće takmičenje solo pevača “Srpska solo pesma” Mladenovac 2013.

W. A. Mozart – Arija Figara “Non piu andrai”  (“Le nozze di Figaro”)
Klavirska saradnja: Ana Aćimović

 

 

STEFAN ŠALAREVIĆ, FILIP ALEKSIĆ, STEFAN JOVANDARIĆ
Katedra za kamernu muziku u klasi Bratislava Zlatkovića
I nagrada – XVII International Classical Guitar Competition “Academician Marin Goleminov” Ćustendil, Bugarska

P. Hindemith – Rondo

 

 

MARKO MILISAVLJEVIĆ
III godina OAS na odseku za solo pevanje, u klasi prof. mr Aleksandre Ristić
Laureat takmičenja, 100 poena -  Treće takmičenje solo pevača “Srpska solo pesma” Mladenovac 2013.

Ch. Gouno - Arija Valentina – Avant de quitters ces lieux (“Faust”)

 

 

JOVAN TEŠIĆ
II godina OAS na studijskom programu Violina, u klasi mr Jovana Bogosavljevića
II nagrada – Međunarodno takmičenje gudača, Niš

N. Paganini - Caprice br. 21

 

 

STEFAN NIKOLIĆ
III godina OAS na studijskom programu Harmonika, u klasi mr Miljana Bjeletića
I nagrada, drugo mesto (kategorija F) – XVIII Internacionalna manifestacija “Dani harmonike” u Smederevu
I nagrada, prvo mesto (kategorija Senior) – XVIII Internacionalna manifestacija “Dani harmonike” u Smederevu

A. Kusjakov – Sonata br 4, I stav

 

 

TRIO “NAISSA”
BRANA BAJOVIĆ, SOPRAN
MARKO MILISAVLJEVIĆ, BARITON
NATALIJA RAŠIĆ, KLAVIR
Katedra za kamernu muziku u klasi mr Dragane Đorđević
Laureat I stepena (97,88 poena) – “Меѓународен арт фестивал – Езерски бисери” u Strugi, Republika Makedonija

L. Delibes – Agnus Dei

 

 

ĐORĐE MILANOVIĆ
II godina OAS na studijskom programu Viola, u klasi mr Vesne Rilak – Stanimirović
II nagrada – VI međunarodno takmičenje gudača, Niš

A. Piazzola – Le grand tango – Klavirska pratnja: Bojan Mladenović

 

 

DINO SULJKOVIĆ
II godina OAS na studijskom programu Harmonika, u klasi mr Miljana Bjeletića
I nagrada – Internacionalno takmičenje “Susreti” u Puli (Hrvatska)
II nagrada – Internacionalno takmičenje akordeonista u Val Tidoneu (Italija)

V. Semjonov – Sonata (Baskerijada), Karneval

 

 

ALEKSA STOJADINOVIĆ
II godina OAS na studijskom programu Klarinet, u klasi spec. Miloša Mijatovića
I nagrada – Međunarodno takmičenje Davorin Jenko, Beograd

F. Poulenc – Sonata za klarinet i klavir (FP 184)
Allegro con fuoco (Très animé)
Klavirska saradnja: Milica Micić

 

 

NIKOLA ĐOĐEVIĆ I DUŠAN ĐORĐEVIĆ
Katedra za kamernu muziku u klasi Bratislava Zlatkovića
II nagrada – XVII International Classical Guitar Competition “Academician Marin Goleminov” Ćustendil, Bugarska

R. Gnattali – Suite Retratos (IV stav)

 

 

NIKOLA PEKOVIĆ
I godina MAS** na studijskom programu Harmonika, u klasi mr Miljana Bjeletića
II mesto – Takmičenje “Accoholiday” Kijev, Ukrajina
II mesto (kategorija Senior) – Svetski kup harmonike (66th Coupe Mondiale de l’Accordeon – Confédération Mondiale de l’Accordéon), Viktorija, Kanada
II mesto (kategorija Senior) – 63. SVETSKI TROFEJ harmonike, Samara, Rusija

P. Norgard – Introdukcija i tokata

 

 

ANGELINA NIKOLIĆ
II godina OAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
II nagrada – Međunarodno takmičenje “Davorin Jenko” Beograd
III nagrada – Festival flautista “Tahir Kulenović” Valjevo

 

 

MIRKO MATOVIĆ
IV godina OAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
III nagrada – Međunarodno takmičenje “Davorin Jenko” Beograd
Laureat – Takmičenje “Donne in Musica” u Kragujevcu

 

 

TIJANA JOVEV
III godina OAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
Pohvalnica – Međunarodno takmičenje “Davorin Jenko” Beograd

 

 

MARIJA PETROVIĆ
IV godina OAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
II nagrada – Festival flautista “Tahir Kulenović” Valjevo

 

 

SANJA JANJIĆIJEVIĆ
III godina OAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
II nagrada – Festival flautista “Tahir Kulenović” Valjevo

 

 

ADRIANA OSTRUGNAI
II godina OAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
III nagrada – Festival flautista “Tahir Kulenović” Valjevo
I nagrada – Takmičenje “Donne in Musica” u Kragujevcu

 

 

ALEKSANDRA ĐORĐEVIĆ
I godina MAS na studijskom programu Flauta, u klasi mr Anđele Bratić
l nagrada – Takmičenje “Donne in Musica” u Kragujevcu

 

J. B. de Boismortier – Koncert za pet flauta a-moll
Allegro
Largo
Allegro
 

 

 

ODSEK ZA PRIMENJENE UMETNOSTI

 

 

JEFIMIJA KOCIĆ
IV godina OAS* na studijskom programu Grafički dizajn
II nagrada – Konkurs “Dobrodošli u Niš” u organizaciji Clean Earth Capital Serbia
I nagrada – Međunarodni konkurs za maskotu hotela “Drim” u Makedoniji
Jedini predstavnik Odseka za primenjene umetnost Fakulteta umetnosti u Nišu – VII Internacionalno bijenale studentskih radova Skoplje
Izabran rad – Maskota koncertne sezone Fakulteta umetnosti u Nišu
Izabran plakat – Opereta “Slepi miš” Organizator: Fakultet umetnosti u Nišu i Nardono pozorište Niš

 

 

MILA POLIĆ
I godina MAS* na studijskom programu Grafički dizajn
Pobednica konkursa – za dizajn logotipa Cara Konstantina, raspisanom od strane privrednog društva “IDEA” doo Beograd

 

 

DUŠAN TATALOVIĆ
IV godina OAS* na studijskom programu Grafički dizajn,
mentor doc. Slavica Dragosavac, stručni saradnik Miljan Nedeljković
I nagrada – Konkursu za plakat omladine JAZAS, u sklopu projekta „Zumiraj rizik”na temu problema bolesti zavosnosti
II nagrada – Konkurs “Dobrodošli u Niš” u organizaciji Clean Earth Capital Serbia

 

 

MILJAN RISTIĆ
IV godina OAS* na studijskom programu Grafički dizajn,
mentor doc. Slavica Dragosavac, stručni saradnik Miljan Nedeljković
II nagrada – Konkursu za plakat omladine JAZAS, u sklopu projekta „Zumiraj rizik”na temu problema bolesti zavosnosti
I nagrada –

 

 

 

ODSEK ZA LIKOVNE UMETNOSTI

 

 

SANJA STAMENKOVIĆ
I godina MAS na studijskom programu Slikarstvo, u klasi mr Bratislava Bašića
I nagrada (Kategorija 2 – Skulptura, reljef, mozaik) – IV Međunarodna izložba “Umetnost u minijaturi MajdanArt 2013”

 

 

MILAN VUKAŠINOVIĆ
Master akademske studije na odseku za Slikarstvo u klasi mr Bratislava Bašića
Nagrada za najbolje umetničko ostvarenje u celini – Komisija za dodelu nagrada na Odseku za likovne umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu

 

 

KATARINA NOVAKOVIĆ
IV godina OAS na odseku Slikarstvo, u klasi mr Katarine Đorđević
Nagrada za najbolju sliku – Komisija za dodelu nagrada na Odseku za likovne umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu

 

 

IVAN MITIĆ 
III godina OAS na odseku Slikarstvo, u klasi mr Bratislava Bašića
Nagrada za najbolji crtež – Komisija za dodelu nagrada na Odseku za likovne umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu

 

 

MILENA LAZAREVIĆ
I godina MAS na odseku za Slikarstvo, u klasi mr Zorana Kostića
II nagrada – Internacionalna grupna izložba Mozaik malog formata u organizaciji grupe „Ametist“ iz Beograda

 

 

NENAD STAMENKOVIĆ
I godina MAS na odseku za Slikarstvo
II nagrada – Internacionalna grupna izložba Mozaik malog formata u organizaciji grupe „Ametist“ iz Beograda