NAGRAĐENI 2014.

5

Utorak 23. decembar 2014. 20h
Koncertno-izložbeni prostor FU, Knjaževačka 2a

 

NAGRAĐENI 2014.

 

Revijalni koncert i prezentacija studenata FU koji su tokom 2014. godine osvajali nagrade i priznanja na takmičenjima u zemlji i inostranstvu.

Spisak nagrađenih studenata možete pogledati na sajtu Fakulteta umetnosti.

 

 

PROGRAM

 

J. S. Bach – Klavirski koncert u d molu BWV 1052, I stav
Ilija Lazarević, klavir
Klasa: mr Hristina Vuković
Klavirska saradnja: Andrija Mamutović, saradnik u nastavi

 

C. Ph. E. Bach - Sonata br.2, za dve flaute i continuo
Allegro
Tijana Jovev, flauta
Angelina Nikolić, flauta
Stefan Sretić, klavir

 

F. Rameau – Egipćanka
Aleksandar Knežević, harmonika
Klasa: mr Miljan Bjeletić

 

J. Haydn – An den Vetter
Kvartet “Misterioso”
Jelena Stojilović, sopran
Marija Dimitrijević, sopran
Stefan Simonović, tenor
Anđela Stanković, klavir
Klasa: mr Ana Veličković Igić

 

G. Donizzetti – Aria Belcorea iz opere “Ljubavni napitak”
Come paride vezzoso
Nikola Mikić, bariton
Klavirska saradnja: Stefan Sretić
Klasa: mr Katarina Simonović Ivanković

 

G. Verdi – Travijata, Vinska pesma
Jelena Stojilović, sopran
Klasa: Katarina Simonović Ivanković
Stefan Simonović, tenor
Klasa: mr Aleksandra Ristić
klavirska saradnja: Valentina Burgić

 

F. Chopin – Valcer op.70 br.2
Dragan Maksimović, klavir
Klasa: Slobodanka Pajić (komplementarni klavir)

 

J. Suk – Žal
Kamerni kvintet “Belcanto”
Milica Krasić, sopran
Marija Rakić, sopran
Lazar Stojković, tenor
Anđela Stanković, klavir
Stefan Marković, klavir
Klasa: mr Ana Veličković Igić

 

F. Seitz – Du bist wie eine Blume
Kamerni trio NAISSA
Brana Bajović, sopran
Marko Milisavljević, bariton
Natalija Rašić, klavir
Klasa: mr Dragana Đorđević

 

X. Scharwenka – Walzer Op.44 No.1
Klavirski duo
Irena Vezenković
Natali Vidanović
Klasa: mr Dragana Đorđević

 

M. Prebanda - Romansa
Milica Krasić, sopran
Klasa: mr Katarina Simonović Ivanković
Klavirska saradnja: Anđela Stanković

 

L. Brouwer – Hika
Nikola Đorđević, gitara
Klasa: mr Miloš Janjić

 

K. Jenkins – “Ave verum”
Marko Milisavljević, bariton
Klasa: mr Aleksandra Ristić
Stefan Simonović, tenor
Klasa: mr Aleksandra Ristić
Klavirska saradnja: Valentina Burgić

 

F. Poulenc – Sonata za klavir četvororučno, I stav
Klavirski duo
Hristina Lazarević
Jovana Zdravković
Klasa: mr Dragana Đorđević

 

N. Koshkin – Cambridge suite
Lullaby
Tennis Waltz
Ragtime
Duo gitara
Nikola Đorđević
Dušan Đorđević
Klasa: Bratislav Zlatković

 

Program uredila: Milica Micić, viši umetnički saradnik