Nevena Aksentijević, violina i Olga Petrović, klavir

Klasa: mr Marija Rajković

J. Brahms – Sonata za violinu i klavir,br.3, d-moll
Adagio
Un poco presto e con sentimento
Presto agitato

N. Paganini – Moses-Fantasie

pauza

V. Mokranjac – Stara pesma i igra

E. Grieg – Sonata za violinu i klavir,br 3, c-moll

Allegro molto ed appassionato
Allegretto espressivo alla romanza
Allegro animato

image-63ec456200b9efacfa0e43071da7683646a15498cf4523e52ae95685548e7a22-VNevena Aksentijević, rođena je 1991. godine u Jagodini. Muzičko obrazovanje započinje u Školi za muzičke talente u Ćupriji, u klasi prof. Zorice Ilić. Nastavlja svoje školovanje u muzičkoj školi “Mokranjac” u Beogradu u klasi prof. Vladimira Vasiljevića. Osvajala je nagrade solo i sa kamernim sastavima na takmičenjima u Beogradu, Nišu i Sremskoj Mitrovici. Dobitnik je stipendije za masterklas profesora Gernot Winischhofera i Asye Kushner u Austriji 2013. i 2014. godine. Član je kamernih orkestara Hibridi, Concertante i Camerata Vienna. Trenutno je student IV godine na Fakultetu umetnosti u Nišu u klasi prof. Marije Rajković.

DSC_0073Olga Ljahova Petrović (1958), završila studije klavira u Sverdlovsku, Ruska Federacija, na Uralskom državnom konzervatorijumu M. Musorgski u klasi prof. T. Makohi (1983) i stekla zvanje profesora, soliste, orkestarskog i kamernog izvođača. Po završetku fakulteta radila je u Sverdlovskom Akademskom pozorištu, A. Lunačarski za operu i balet, kao korepetitor. Od 1990. godine živi u Nišu, gde je od 1992. radila na Višoj muzičkoj školi kao viši predavač na predmetu Čitanje s lista i upoznavanje klavirske literature i bila korepetitor na gudačkom odseku (violina, viola) sve do 2002. godine. Od tada radi na Fakultetu umetnosti u Nišu, najpre kao stručni saradnik za predmet Čitanje s lista i korepeticija, a od 2004. kao samostalni umetnički saradnik, korepetitor gudačkog odseka na osnovnim i master akademskim studijama. Koncertirala je kao solista, ali i ostvarila zapaženu muzičku saradnju sa mnogim umetnicama. Od koncerata posebno ističemo Premijerne koncerte sa Niškim simfonijskim orkestrom – Veče srpskih kompozitora (Radenković, Jaćimović) i Muzika viva – Koncert J. S. Baha u f-molu;Ciklus koncerata sa dobitnicima nagrada na I međunarodnom susretu limenih duvača u Novom Sadu; Narodni muzej Kraljevo, III međunarodni festival klasične gitare Niš 2002, Veče viole, IV međunarodno takmičenje gudača, II violinski maraton, Veče violinske muzike, Duhovni koloseum povodom Svetskog dana muzike.