Saša Arsenkov, tenor i Marija Dinov Vasić, klavir

14. Allnächtlich im Traume
15. Aus alten Märchen winkt es
16. Die alten, bösen Lieder

Milan Prebanda – Peme za glas i klavir (izbor)
1. Devojka i momak
2. Bjeli dani
3. Pomračenje
4. Pjesma u zoru
5. Niz bašču
6. Romasa

IMG_20140407_210904-1mr Saša  Arsenkov, tenor – rođen u Nišu, diplomirao solo pevanje u  klasi red. prof. Radmile Bakočević u Sarajevu, zatim postdiplomske ( magistarske ) studije solo pevanja završava  u klasi red. prof. Radmile Bakočević na istom fakultetu.  U toku studija osvaja veći broj nagrada na takmičenjima u zemlјi i inostranstvu. Potom aktivno učestvuje i uspešno završava   „master class“  prof. Olivere Milјaković u Beču. Sarađuje sa Narodnim pozorištem u Sarajevu, čiji postaje član i dobija uloge u operama : “Bal pod maskama” G.Verdi ; “Hasanaginica”Asim Horozić ; “Vesela udovica” Franc Lehar ; “Rekvijem” W.A.Mocart. U Nišu po povratku sa studija, sarađuje sa crkvenim horom “Branko”  kao solista gde se predstavio publici Italije, Amerike ,Kanade, Grčke i Rusije. Kao solista mr Saša Arsenkov sarađuje sa dirigentima: Suzanom Kostić, Ivanom Mirović, Dejanom Savićem, Milenom Injac i izvodi brojna vokalno-instrumentalna dela od kojih treba izdvojiti:„Vokalna  sinfonija“ Dimitrija Bužarovskog, „Svadba“ I.Stravinski, “9. Betovenova simfonija“  i premijerno izvođenje operete „Slepi miš“ J.Štrausa sa ulogom Alfreda, kao i glavna muška uloga grofa Almavive u operi „Sevilјski berberin“ G.Rosinia. Trenutno radi na Fakultetu umetnosti u Nišu kao docent na katedri za solo-pevanje. Pored pedagoškog rada aktivno se bavi koncertnim aktivnostima.

Marija Dinov Vasic (1980) studije klavira završila je na FU u NiMarija Dinov Vasić studije klavira završila je na FU u Nišu u klasi prof. Dragoslava Aćimovića (2003). Magistrirala je na NMA „Pančo Vladigerov“ u Sofiji, u klasi prof. Ženi Zaharieve (2006), kao stipendista Bugarskog ministarstva obrazovanja i mađarske organizacije „Soros Supplementary Grants Program”. Dobitnik je nekoliko nagrada  tokom školovanja na pijanističkim takmičenjima u zemlji i inostranstvu (Italija, Francuska), kao solista i kamerni muzičar, a nastupila je i kao solista sa Niškim simfonijskim orkestrom. Učestvovala na kursevima priznatih pedagoga i pijanista (N. Lj. Štarkman, A. Dorenjski, M. L. Petrović, Ž. Zaharieva i K. Šilde). Tokom studija više puta je ubrajana među najbolje studente Univerziteta u Nišu. Nosilac je povelje Univerziteta kao najbolji diplomirani student FU (2003). Od 2005.god. radi kao asistent na katedri za klavir na istom fakultetu. U radu sa studentima je pokazala profesionalizam i posvećenost što potvrđuju njihovi brojni nastupi u zemlji i inostranstvu među kojima se izdvaja integralno izvođenje svih dela za klavir i orkestar L.V. Betovena (od kojih četiri premijerno) u Nišu i Skopju (2009). Permanentno nastupa na koncertima kao solista, kamerni muzičar i klavirski saradnik. Zabeleženi su njeni nastupi (putem TV i radio stanica) širom Srbije i u zemljama iz okruženja (BiH, Makedonija, Bugarska). Povremeno održava i svojevrsna muzička predavanja, na kojima svoja zapažanja ilustruje izvođenjem kraćih segmenata ili celovitih kompozicija, za koje je dobijala dobre kritike u domaćoj štampi.