Dejan Živković, harmonika i Dragana Đorđević, klavir

Koncertno izložbeni prostor

Rezervacije

Booking is closed.

Karel František Pitsch (1786 – 1858)
Fantasie a Fuga in d-minor

Anatoly Kusyakov (1945 – 2007)
Svita Farewells / Rastanak
Largo rubato
Feroce con forza
Lento lamentoso

Franz Schubert (1797 – 1828)/Franz Liszt (1811 – 1886)
Erikönig / Šumski car
(Obradio za harmoniku D.Živković)

Pauza

Sergei Rachmaninoff (1873 – 1943)
Caprice bohemian
(Obradio za harmoniku D. Živković)

Dejan ZivkovicDejan Živković, osnovno muzičko obrazovanje  stekao je u muzičkoj školi “Vladimir Đorđević” u Aleksincu u klasi nastavnika Živadina Živkovića. Kao izvođač na harmonici imao je mnogo nastupa, izdvaja se u Zagorju ob Savi u Sloveniji. Uporedo je svirao na bas gitari u dečjem orkestru “Vedri zvuci” kojim je rukovodio profesor Jovica Gavrilović. Sa orkestrom je nasupao u Hrvatskoj, Sloveniji, Makedoniji, dok je u Srbiji nastupao na Mokranjčevim danima u Negotinu, kao I u sali Škole za muzičke talente u Ćupriji. Srednje muzičko obrazovanje stekao je u Muzičkoj školi “Dr Miloje Milojević” u Kragujevcu u klasi profesora Radomira Tomića. Osvajač je mnogih nagrada u tadašnjoj Jugoslaviji, Beograd, Pula, Dubrovnik, Sokobanja, kao I u Italiji, Streza, Kamalo I Kastelfidardo. Fakultetsku diplomu stekao je na Muzičkoj akademiji “Gnjesinih”u Moskvi u klasi profesora Jurija Aleksejevića Vostrelova. Za vreme studiranja posvetio se solističkim koncertima sa kojima je nastavio I posle školovanja. Magistarsku diplomu je stekao na Fakultetu za Muzičku umetnost u Skoplju u klasi profesora Vojina Vasovića. Od 1995. je u radnom odnosu angažovan na Višoj muzičkoj školi u Nišu, a od 2003. Na Fakultetu Umetnosti u Nišu. Održao je mnogo solističkih koncerata, od kojih se izdvajaju u Nišu, Aleksincu, Prokuplju, Beogradu, Sokobanji, Ćupriji, Kruševcu I Knjaževcu. Sa orkestrom je nastupao sa Niškim Simfonijskim Orkestrom u Nišu, kao I nekoliko puta sa Varšavskim orkestrom u Filharmoniji u Varšavi – Poljska. Izdvajamo I nastup u Briselu – Belgija. Ostvario je snimke za Radio Niš I Radio Beograd 202. Koautor je I “Praktikum za Harmoniku” namenjen studentima teoretskog odseka Više muzičke škole.

Dragana DjordjevicDragana Đorđević, diplomirala je na klavirskom odseku Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu 1995. godine u klasi prof. Mirjane Vukdragović i specijalizirala kamernu muziku 2001. godine u klasi prof. Olivere Đurđević. Magistrirala je korepeticiju u klasi prof. Todora Svetieva na Fakultetu muzičke umetnosti u Skoplju. Kao solista, član raznih kamernih ansambala i korepetitor, pored velikog broja koncerata ostvarenih u najznačajnijim salama širom Srbije, nastupala je i na gotovo svim prostorima nekadašnje Jugoslavije (Slovenija, Hrvatska, BiH, Crna Gora, Makedonija), kao i u Francuskoj, Belgiji, Nemačkoj, Grčkoj, Italiji, Engleskoj i Austriji. Svojim celovečernjim koncertima predstavila se na mnogim značajnim festivalima i ciklusima u zemlji i inostranstvu: NIMUS, IHS, Koncertna sezona NSO (Niš), Podijum kamerne muzike, Susret sa umetnikom, Subotom u 6, Jesen na Čukarici (Beograd), Podijum mladih (Novi Sad), Mokranjčevi dani (Negotin), OKTOH (Kragujevac), VOICES (Nikšić-Crna Gora), Skopsko leto (Skoplje-Makedonija), Blue Moon Festival (Kardica-Grčka) i dr. Ostvarila je snimke za RTS, Radio Beograd 202, Radio Novi Sad i Radio Niš, kao i za CD izdanja Revije klasične muzike „Muzika klasika“. Posvećujući posebno mesto izvođenju dela savremenih autora, ostvarila je blisku profesionalnu saradnju sa mnogim domaćim i inostranim kompozitorima: Dejan Despić, Kostantin Babić, Dimitrije Buzarovski i dr. Inspirišući ih svojim interpretacijama, neki od njih posvećuju svoje kompozicije ansamblima sa kojima nastupa, te tako izvodi veoma uspešne svetske premijere: K.Babić „Prolog, Predlog i Epilog“ (Italija, 2008) i D.Bužarovski „Cabaret Op.62“ i „Fantazija za violončelo i klavir Op.55“ (Makedonija, 2012). Dragana Đorđević je redovni profesor na Katedri za kamernu muziku Fakulteta umetnosti u Nišu. Njeni studenti nosioci su mnogobrojnih nagrada iz oblasti kamerne muzike i klavirskog dua sa Republičkih i Međunarodnih takmičenja u zemlji i inostranstvu.